5 Şehirde Sigara İçmek Yasaklandı!

Koronavirüs salgını sebebiyle pek çok şehirde bazı alanlarda sigara içmek için maskenin çeneye indirilmesi yasaklandı. İşte, 5 şehirdeki sigara yasağı...

Kastamonu'da Kısıtlama 

Kastamonu Valiliği tarafından kamusal alanda sigara içilmesi yasaklanırken, aynı zamanda HES Kodu olmadan kamu alanlarına gidecek vatandaşların girişleri de yasaklandı. 

Çankırı'da Kısıtlama 

Maske kullanımını aksattığı için pazar yerleri içerisinde sigara içmesi yasaklanmıştır. 

Ordu'da Kısıtlama 

Ordu İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından Altınordu İlçe Merkezindeki Kalabalık alanlarda koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maskelerin düzgün bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla pandemi dönemi boyunca sigara içmek yasaklandı. 

Karaman'da Kısıtlama 

"Turgut Özal Caddesinin Karaman Kalesi önünden başlayan kısmından doğuya doğru Atatürk Bulvarı'nın tamamında, Atatürk Bulvarının Zeytin Dalı Bulvarı ile kesiştiği kavşaktan (Karaman Belediyesi Önü) kuzey yönüne doğru, Zeytin Dalı Bulvarı ile Kazımkarabekir Caddesi'nin kesiştiği kavşaktan batıya doğru, Kazımkarabekir Caddesi'nin 1. İstasyon Caddesi ile kesiştiği kavşaktan güneye doğru, 1. İstasyon Caddesi'nin İsmet Paşa Caddesi ile kesiştiği kavşaktan tekrar Turgut Özal Caddesi ile birleştiği noktalar arasında kalan tüm cadde, sokak ve park gibi tüm açık alanlarda 5 Ağustos Çarşamba günü saat 23:00'ten itibaren ikinci bir karara kadar hareket halinde veya oturarak vatandaşlar tarafından dondurma ve kuruyemiş yenilmemesine, sigara içilmemesine oy birliğiyle karar verilmiştir."

Yüksekova'da Kısıtlama 

“İlçemiz Cengiz Topel ve İpekyolu caddesi üzerinde toplum sağlığını tehlikeye sokacak korona virüs ile mücadele tedbirlerini geçersiz kılacak, sigara içmek maksadıyla maskenin çıkarılması yada indirilmesi gibi bu tür uygulamaların yasaklanmasına karar verilmiştir." 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5442318/5-sehirde-sigara-icmek-yasaklandi