Aile Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği kapsamında farklı alanlarda çalıştırılmak üzere memur alımı yapılacak. 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alımını yapacağı memur adayları için adaylardan " Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yurtiçi Seyehat engeli olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Başvurulacak pozisyonlar için aranan “Asgari Nitelikler” kısmında belirtilen nitelikleri taşıyor olmak ve bu durumlarını ispatlar belgeleri başvuru evraklarıyla birlikte teslim etmek" gibi şartlar aranacak.

Asgari Nitelikler 

- İyi derecede yazılı ve sözlü Türkçe dil yeterliliğine sahip olmak,

-  İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce dil yeterliliğine sahip olmak,

- İyi düzeyde bilgisayar okuryazarlığı becerisine sahip olmak,

- En az 1 yıl yeraltı madenciliği tecrübesine sahip olmak,

- Maden planlama, maden havalandırma, 3D haritalama, gaz/toz takip vb. gibi konularda madencilik sektörü uygulamalarında kullanılmaya uygun yazılımlardan en az birini kullanabilmek,

Başvuru 

Başvurular başlamış olup 21 Eylül 2020 tarihine kadar  “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Emek Mahallesi, 17. Cadde. No:13 Emek, Çankaya, 06520, Ankara” adresine yapılacaktır.

- İş sağlığı ve güvenliği hakkında iyi düzeyde bilgi sahibi olmak,

- KPSS Cafe, Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5361087/aile-bakanligi-memur-alimi-yapiyor