Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru süreci başladı. KPSS Şartı olmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacağıyla ilgili bilgiler haberimizde. 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

Başvuruda İstenilen Belgeler 

a) Kimlik belgesi,

b) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

c) Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)

d) Temel Teknisyen Sertifikaları,

e) www. egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Helikopter Makinisti Nitelikleri” başlıklı form 2 nüsha olarak doldurulacak olup, bir nüshası müracaat edilen birime teslim edilecek, diğer nüshası adayda kalacak olup sözlü ve/veya uygulamalı sınava gelirken yanında getirecektir.

f) Temel teknisyen sertifikaları, Tip intibak belgeleri, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve belgeleri, Her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir varsa kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve Havacılıkla ilgili kişisel tüm (sertifikalar, kurs belgeleri vs.) belgelerin başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü ve/veya uygulama sınavına gelirken aday yanında getirecektir. Ayrıca kazanan adaylardan bu belgelerin asılları veya aslı gibidir onayları istenecektir.

Başvuru Tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci 14 Eylül 2020 tarihi itibariyle başladı. 

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5357449/emniyet-genel-mudurlugu-sozlesmeli-personel-alimi-yapiyor