İkinci El Araçta Bir Zam Daha!

İkinci el araç satımı ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. yapılan açıklamada araçlara yeniden zam geleceği, zammın önümüzdeki 10 gün içinde fiyatlara yansıyacağına değinildi. 

İndirim Beklenirken, Zam Geldi! 

Son zamanlarda yapılan ÖTV düzenlemesi ikinci el araba fiyatlarına etki etmeye başladı. Edinilen bilgilere göre ikinci el araç fiyatları 10 güne kadar bir daha zamlanacak. 

Galerici Mustafa Üzer konuyla alakalı yaptığı açıklamada: 

 "Önümüzdeki günlerde 1 hafta 10 güne kadar araç fiyatlarında yükseliş bekliyoruz. Sıfırlarda bayiler 400 bin liralık araca 500 bin lira yazdılar liste fiyatına ama bu ikinci ele daha yansımadı. Şöyle bir gerçek var fiyatlar yükseldi. 
Normal satmak için acil ihtiyacı olan var. Ama şöyle de bakıyoruz yüzde 70 herkes araba satmaya başladı. Satan almaya başlıyor. Böyle bir ek kazanç sağlamaya çalışan çok fazla. Bu araba fiyatları niye çıktı? Yurt dışından araba gelmediği için. Ülkemizde olan araba sayısı belli fabrikalar üretim yapmıyor. Araba da herkesin bir ihtiyacı. Sıfır yok zaten adam gidiyor 6 ay zaman veriyorlar. Bayilerde sıfır araba yok. O yüzden düşeceğini hiç zannetmiyorum talebimiz çok fazla" dedi.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5355600/ikinci-el-aracta-bir-zam-daha