Mahkumlara Af Çıkacak Mı? 2020 Mahkumlara Af Var Mı?

Mahkumlara Genel Af Çıkacak Mı? Mahkumlara Af Var Mı? 

Türkiye de ki en sıcak tartışma konularından biri de af konusu olmuştur. Rahşan affı olarak da bilinen genel af çıktıktan sonra hemen her yıl, her dönem mahkumlar tarafından af gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştur. Özellikle seçim zamanlarında mahkumlar ve mahkum yakınları partilere af konusu hakkında baskı yapmaya çalışıyor. Peki, 2020 Mahkumlara Af Var Mı? 

Mahkumlara Genel Af Çıkacak Mı? 

Türkiye de uzun zamandır cezaevlerinde yer kalmadığı yönünde yeni iddialar gündeme gelmektedir. Cezaevlerindeki doluluk oranları inanılmaz seviyede artmış durumda. Bu nedenle yurt genelinde daha büyük ceza ve infaz kurumları inşa edilmektedir. 

Türkiye de ki her mahkumun en büyük isteği genel af çıkmasıdır. 2020 yılında genel af çıkmadı ama Yeni infaz yasası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla beraber yayınlanıp yürürlüğe girince binlerce kişi cezaevlerinden tahliye oldu.

Yeni af çıkacak mı? diye soracak olursanız kısa vadede af çalışmalarının olmayacağını sizlere şimdiden bildirmek isteriz. Yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Kpsscafe olarak bizi takipte kalın... 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5160373/mahkumlara-af-cikacak-mi-2020-mahkumlara-af-var-mi