KYK Yurt Başvuru Tarihleri Hakkında Açıklama Yapıldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK yurt başvuru tarihleriyle alakalı açıklama yaptı.

KYK Yurt Başvuru Tarihleriyle İlgili Açıklama Geldi Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs pandemisi nedeniyle GSB'nın gerekli çalışmaları titizlikle yürütttüğü belirtilerek, KYK'ya her yıl ağustos ayında alınan yurt başvurularının koronavirüs süreci nedeniyle YÖK'ün açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği duyuruldu. Resmi açıklamada, yurt başvuru sürecine dair tüm detaylara kygm.gsb.gov.tr adresinden erişilebileceğine de dikkat çekilirken, ayrıca şunlar kaydedildi: 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, her yıl ağustos ayında aldığı yurt başvurularını, bu yıl yaşanan pandemi süreci sebebiyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleyecek ve kamuoyuyla paylaşacak.
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemisi dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerekli çalışmaları titizlikle yürüttüğü vurgulanarak, ‘’Bakanlığımız, ailelerinin bizlere emanet ettiği yüz binlerce üniversiteli gencimizin sağlık, huzur ve güvenliği için tüm tedbirleri almaktadır” denildi.

Bu bağlamda Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğünce Her yıl Ağustos ayı içerisinde alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç sebebiyle Yükseköğretim Kurulunun açıklayacağı akademik takvimi beklemektedir. Bu kapsamda: 

“Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.”denildi. 

 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5154125/kyk-yurt-basvuru-tarihleri-hakkinda-aciklama-yapildi