KPSS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı? 2020 KPSS Lisans Sınav Giriş Belgesi Nasıl Sorgulanır?

KPSS Lisans sınavına katılacak adaylar tarafından KPSS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak sorusu araştırılmaktadır. Adayların sınava girecekleri yerin bilgisini gösteren KPSS sınav giriş belgesi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C Kimlik Numarası ve Şifreyle alınabilmektedir. Peki, KPSS sınav Yerleri açıklandı mı? 

ÖSYM yeni sınav takviminin belli olmasıyla beraber adaylar başvurularını çoktan tamamladı. Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı 6 Eylül tarihinde, Alan bilgisi testi 12 Eylül ve 13 Eylül tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ise 20 Eylül tarihinde yapılacak. 

KPSS Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Açıklanacak?

4 Yıllık üniversite mezunu adayların katılacağı KPSS Sınavının giriş belgeleri henüz açıklanmadı. Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınav giriş yerlerinin en geç 27 Ağustos tarihinde erişime açılması beklenmektedir. 

KPSS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Çıkarılır? 

Adayların sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C Kimlik numarası ve şifreleriyle giriş yaparak bilgi edinebilirler.

KPSS Sınavına Girişte Hangi Belgeler İsteniyor? 

Adayın sınava girebilmesi için: 

  2020 KPSS Lisans Sınav Tarihleri 

KPSS Lisans (Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri) : 6 Eylül 2020 

KPSS Lisans (Alan Bilgisi )1. Gün: 12 Eylül 2020 

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 2. Gün: 13 Eylül 2020 

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak. 

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5150778/kpss-sinav-giris-yerleri-aciklandi-mi-2020-kpss-lisans-sinav-giris-belgesi-nasil-sorgulanir