2020 TYP Başvuruları Ertelendi!

İŞKUR üzerinden MEB bünyesinde çalışacak TYP personellerinin başvuru tarihi ertelendi. Okulların fiziki olarak 21 Eylül tarihinde açılacak olması personel alımlarını da erteledi. 

İŞKUR Açıklama Yaptı! 

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak TYP Programına ilişkin erteleme duyurusu sosyal medya hesabı üzerinden açıklandı. 

Yapılan açıklamada:

“Sağlık Bakanlığı-Bilim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 12 Ağustos 2020 tarihinde aldığı karar üzerine MEB’e bağlı okulların açılış tarihi 21 Eylül 2020 tarihine ertelenmiştir. Bu karara bağlı olarak Ülke genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmî okulların temizliği ve güvenliği için açılan toplum yararına programlar ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu sebeple İl Müdürlüğümüzce, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmî okulların temizliği ve güvenliği için açılması planlanan toplum yararına programların başvuruları durdurulmuştur. İlerleyen günlerde ilgili kurumlar tarafından alınacak kararlar doğrultusunda belirlenecek yeni toplum yararına program (TYP) başvuru tarihleri, İl Müdürlüğümüzce duyurulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. 

- KPSS Cafe, Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5143949/2020-typ-basvurulari-ertelendi