KYK Borçları İçin Bakan Kasapoğlu Açıklama Yaptı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milyonlarca kişinin merakla beklediği KYK borçlarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamada Kasapoğlu, "Resmin Bütününe Bakmak Lazım" dedi. 

18 Yıl önce 45 TL olarak verilen KYK ödemeleri bugün 550 TL'ye çıktı. Bakan Kasapoğlu buna değinirken, yurt kapasitelerinin de arttığını belirtti. Okulların tatil olduğu dönemde bile bursların kesilmediği ifade ederek resmin bütününe bakılması gerektiğini vurguladı. 

Yurtlar Eğitime Hazır Mı? 

Koronavirüs salgını döneminde üniversiteler eğitimlerine ara vermiş, yeni eğitim döneminin de 1 Ekim tarihinde başlayacağını duyurmuştu. Yurtların yeni döneme hazır olup olmadığı konusunda Kasapoğlu şu açıklamayı yaptı: 

"Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun kararları önemli. Yurtlarda sağlık kontrollerinin yapılması, ateş ölçümü gibi durumlar devam edecek. Virüsün yurtlarımızda yayılımını engellemek için hassasiyet göstereceğiz. Yurtlardaki yöneticilerimize bu konuyla ilgili bir de eğitim vereceğiz"

Eğitim Vereceğiz 

Yurtlara gelen öğrencilere virüsün yayılmasını önlemek için bir takım eğitimlerin verileceğini belirten Kasapooğlu: 

"Tedbirlere en azami derecede riayet edilecek. Bu virüsün yurtlarımızda yayılımını engellemek için hassasiyet göstereceğiz. Yurtlardaki yöneticilerimize bu konuyla ilgili bir de eğitim vereceğiz. Yurtlardaki odalarını ve yataklarını yurtdışından gelen öğrencilere teslim etmiş öğrencilerimiz, yuvalarına geldiklerinde yeni normale uyum sağlayacaktır. Biz de onlara odalarını eskisinden çok daha temiz bir şekilde teslim edeceğiz" dedi.

KYK Borçları Silinecek Mi?

KYK Borçlarıyla alakalı Bakan Kasapoğlu: 

"18 yıl önce 45 lira olan burs ve krediler bugün 550 liraya geldi. 190 bin kapasiteli olan yurtlar, 700 bine çıktı. Okullar tatil oldu, burs ve kredi ödemelerini kesmedik. Öğrencilerden, yurtta kalmadıkları sürece ücret almadık. Resmin bütününe bakmak lazım. Borcunu ödemeyenler için çalışan ve çalışmayanlara yönelik çok önemli adımlar atıldı"

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5141587/kyk-borclari-icin-bakan-kasapoglu-aciklama-yapti