Düğünlere Yasak Mı Geldi? Düğünler Yeniden İptal Mi Oluyor?

Koronavirüs salgını tüm Türkiye genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Salgının son zamanlarda artması sebebiyle çeşitli illerden karantina ve yasak haberleri gelmeye devam ediyor. Düğün sezonu olması sebebiyle bazı illerde düğünlere kısıtlama getirildi. 

Alınan son haberlere göre Denizli'de sokak düğünleri yasaklandı. Bununla beraber de Diyarbakır'da gelin ve damat dışında davetlilerin oyun oynaması yasaklandı. 

Çanakkale 

Edinilen son bilgiye göre Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde yapılacak olan düğünler 3 saatle sınırlandırıldı. Bununla beraber de yiyecek ve içecek ikramı ikinci bir karara göre yayımlandı. 

Tokat 

Tokat Valiliği tarafından düğünlerin 14.00-22.00 saatleri arasında yapılması kararlaştırıldı. Düğün sahipleri maske ve mesafe kurallarına uyacaklarına dair taahhütname verecekler. 

Afyonkarahisar 

Afyonkarahisar'da da düğünler 3 saatle sınırlandırıldı. 3 saati geçen düğünler için idari para cezası uygulanacaktır. 

Bursa

Bursa'da düzenlenecek düğünler için de sınırlama geldi. Düğün konvoylarına en fazla 10 araç katılacak ve çık alanda 4 metrekareye en fazla 1 kişi düşecek şekilde düğün planlaması yapılacak. 

Kütahya 

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde sokak düğünleri 14 Ağustos tarihinden saat 24 Ağustos tarihine kadar saat 24.00 a kadar yasaklandı. 

Diğer Kısıtlama Olan İller 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5138322/dugunlere-yasak-mi-geldi-dugunler-yeniden-iptal-mi-oluyor