O İlde Kırmızı Alarm Verildi!

Koronavirüs salgını ile mücadele tüm Türkiye genelinde devam ediyor. Salgınla alakalı Diyarbakır'dan şok eden haberler geldi. Diyarbakır da son zamanlarda artan vaka artışı dur durak bilmeden devam ediyor. 

Diyarbakır da artış gösteren koronavirüs vakalarının ne kadar fazla olduğunu bir kez daha gördük. Pandemi hastanesinde yaşanan yoğunluk sebebiyle Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Elit Turan açıklama yaptı. Elit Turan: 

"Sahadan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre 700’e yakın hastanın yatarak tedavi gördüğü ve 100 civarında hastanın da yoğun bakımda tedavi edildiğini biliyoruz. Maalesef durum pek parlak değil, alarm verici durumda. Kamu hastanesi ful kapasite çalışıyor. Ancak biri taburcu olunca başkası yerine alınabiliyor. Hasta sirkülasyonu ancak böyle oluyor" 

Yatak Sayısı Yetmiyor!

Konuyla alakalı açıklama yapan Turan, dün bir hekim arkadaşının test sonucunun pozitif çıktığını belirterek:

"Öğleden sonra yoğun bakımda yer boşalınca oraya götürüldüğünü öğrendik. Hasta sikülasyonu yer boşaldıkça oluyor. Hastanelerde yeni yerlerin açıldığını da öğrendik, yatak sayısı arttırıldı. Şimdi vaka sayısı da aynı oranda arttığı için yetemiyor maalesef" dedi. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5137186/o-ilde-kirmizi-alarm-verildi