Müjde! 3 Aylık Ek Ödeme Geliyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında ön sırada çalışan sağlık çalışanları için müjdeli haberi verdi. Bakan yaptığı açıklamada aile hekimlerine 1 Ağustos tarihi itibariyle koronavirüs hastalarının takibini yapacak ve ek ödeme alacak. 

Ek Ödeme Yapılacak! 

Bakan Koca, konuyla alakalı yaptığı açıklamada koronavirüs hastalarıyla ilgilenen sağlık çalışanları için ek ödemenin 1 Ağustos tarihinden itibaren 3 aylık zaman içerisinde ödeneceğini duyurdu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Fahrettin Koca: 

" Ben daha önceki toplantılarımızda da sağlık çalışanlarımızla ilgili çalışma olduğunu söylemiştim. Bugün şunu söyleyebilirim, özellikle kovidli hastalarla ilgili poliklnik, servis ve yoğun bakımda yoğun ilgilenen sağlık çalışanlarına ek ödemenin 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini söylemek istiyorum. Kovid'li hasta grubuyla daha çok uğraşmayan, hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla ilgili de Ocak ayı esas alınarak ayrıca bir düzenleme yapılarak ek ödeme planlanıyor. Aile hekimlerimizle ilgili de ayrıca bir şey söylemek istiyorum. Kovidli hastaların takibi açısında da sürekli devredeydiler.
Özellikle aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibariyle kovidli hasta takibi esas alınarak ek ödeme olacağını söylemek istiyorum. Sağlık çalışanlarımızın eforunu, gayretini, fedakarlığının parayla ölçülemeyecek kadar çok çok iyi olacağını biliyoruz. Bununla ilgili imkanlar dahilinde çözüm getirildiğini bilsinler. Bu dönemde bu yaklaşımı daha önce de şu an söylediğimi Ağustos itibariyle olan ek ödeme dahil olmak üzere bu noktadaki gayretlerinden ötürü Sn. Maliye bakanımıza teşekkür etmek istiyorum."

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5131318/mujde-3-aylik-ek-odeme-geliyor