Doktor Maaşları Ne Kadar? 2020 Doktor Maaşları

Doktor olmanın her daim avantajlı bir durum olduğu toplum genelinde benimsenmiş bir durum. Çünkü genellikle toplumda doktorların yüksek maaş aldığı ve prestijli bir konuma sahip olduğu düşünülmekte. Peki sahiden öyle mi? Doktor Maaşları Ne Kadar? 2020 doktor maaşları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. 

Doktor Maaşları 2020 

Yeni başlamış bir hekim maaş olarak 6.163 TL ile 6.842 TL arası maaş almaktadır. 

Uzman Doktor Maaşları

Uzman doktor maaşları mesleğe 8 bin TL ile başlıyorlar. Bunun dışında çalışma yılına göre:

şeklinde maaş alıyorlar. Elbette bu maaşlar devlet hastaneleri için geçerli. özel hastanelerde bu fiyatlar farklılık göstermektedir. 

Pratisyen Doktor Maaşları 

Görevine yeni başlamış olan ve herhangi bir alanda uzmanlığı olmayan doktorlar 7 Bin TL civarında maaş almaktadır. Bu hekimler için de maaşı etkileyen unsur görev yeri ve çalışma yılı olmaktadır. Doğuda çalışan pratisyen doktorlar, batıdakilere göre 500 TL daha fazla maaş alır. 

Özelde Doktor Maaşları

Özelde yeni göreve başlamış doktor 3 Bin TL ile 4 Bin TL arası maaşla işe başlar. Uzmanlık durumuna ve çalışma saatine bağlı olarak bu rakam fazlasınca artabilir. Örneğin 25 yıl çalışma gösteren Beyin Cerrahi Uzmanı 30 Bin TL'ye kadar maaş alabilir. 

Asistan Doktor Maaşları 

Bu doktorlar özel hastanelerde 8 Bin TL maaş alırlar. Fakat tıp fakültesi öğrencisi olarak iş hayatına atılmış intern doktorlar 1500 TL ile 2000 TL arasında maaş alır. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5130558/doktor-maaslari-ne-kadar-2020-doktor-maaslari