Bu Belgeler KPSS Tercihlerinde Atanma İhtimalinizi Artıracak!

KPSS tercihleri yapılırken dikkat çeken noktalardan birisi de istenilen sertifika ve belgelerdir. Bazı kurumlar memur alırken birkaç belgenin bulunmasını şart koşmakta ve bu belgeler olmaz ise ilgili tercihe başvurunuz geçersiz olmaktadır.

Rakiplerinizin önünde olmak istiyorsanız bazı sertifika ve belgelere sahip olmak sizi avantajlı durumu geçirecektir. KPSS Tercihlerinde avantaj sağlayan belgeler hangileri ?Bu belgelerden bazılarını alt başlıklar halinde inceleyelim.1) Bilgisayar SertifikasıBilgisayar sertifikası sadece kamuda değil özel sektörde de oldukça işinize yarayacaktır. Kamu için alım yapılan birçok kadroda bilgisayar sertifikasının olması şart koşulmaktadır. Merkezi atama V.H.K.İ,bilgisayar işletmeni gibi kadrolar bu sertifikanın olmasını istemektedir. Açıktan atamalarda da özellikle zabıt katibi memuru olmak isteyenlerin Bu sertifikaya sahip olması gerekmektedir.

Eğer Bilgisayar dersi almış iseniz ve bunu Transkript belgeniz ile ispatlayabilirsiniz bazı durumlarda bu belge bazı  durumlarda Bilgisayar sertifikası yerine kabul edilmektedir. Yine de MEB'e bağlı halk eğitim merkezlerinde ücretsiz olarak bu sertifikaya rahatlıkla sahip olabilirsiniz.2) EhliyetKPSS tercihlerinde Şoförlük için açılacak kadroların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bu tercihlere başvuru yapabilmeniz için en az B sınıfı düzeyinde Ehliyetinizin bulunması gerekmektedir. 2020 KPSS tercihlerine yetişmek için Ehliyetiniz yok ise hemen bir Ehliyet kursuna yazılmanızı tavsiye ederiz.3) Yabancı Dil Sınavı ( YDS ) puanıÖzellikle A grubuna hazırlanan lisans mezunları için YDS puanı zorunludur. Özellikle A grubu ile açıktan yapılan birçok kurumda YDS puanı istenmektedir.4) Kalorifercilik BelgesiBazı kurumlarda açılan Kalorifercilik belgesi için bu belge gereklidir. Özellikle yüksek puan alamamaktan şikayetçi olan Lise mezunları için bu belge idealdir. Bu belgeyi alarak daha düşük puanlara atanma şansına sahip olabilirsiniz.

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5120911/bu-belgeler-kpss-tercihlerinde-atanma-ihtimalinizi-artiracak