Uzman Çavuş, Subay ve Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışma gösteren subay, astsubay ve uzman çavuşların maaşlarının ne kadar olduğu merak edilmektedir. 

Uzman Çavuş, Subay Veya Astsubay Nasıl Olunur? 

Uzman Çavuş, Subay veya Astsubay olmak için Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruları takip etmek gerekmektedir. Duyuru geldiği takdirde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurusu onaylanan kişiler fiziki kontrol, sağlık muayenesi ve yazılı, sözlü mülakatlardan geçip, eğitim sürelerini tamamladıktan sonra subay, astsubay ve uzman çavuş olabilirsiniz. 

Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar? 

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapan uzman çavuş maaşları 3500 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. Bu maaş sınıflara ve görev yerine göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir JÖH ile asayişin maaşı aynı olmamaktadır. 

Astsubay Maaşı Ne Kadar? 

Kuvvet Komutanlıklarına bağlı olarak çalışma gösteren astsubaylar ortalama 5000 TL ile 6000 TL arası maaş almaktadır. Sınıflarına, kıdemlerine, çocuk ve görev yerlerine göre maaşı değişiklik göstermektedir. 

Subay Maaşı Ne Kadar? 

Subay sınıfında çalışma gösteren askeri personellerin maaşı 4500 TL ile 6500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Maaşlar, tehlikeli bölgeye, rütbesine, çocuk sayısına göre değişiklik gösterebilir. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5118727/uzman-cavus-subay-ve-astsubay-maaslari-ne-kadar