Orman Genel Müdürlüğü 700 Personel Alacak!.

Orman Genel Müdürlüğü 700 Personel Alacak!.

Orman Genel Müdürlüğü ( OGM ) personel alımı yapacağını Resmi gazeteden yayımlanan ilan ile kamuoyu ile paylaştı. Bu ilan sonrası ise şi bulma hayali kuran İşsiz gençler alımlar ile ilgili ne yapılması gerektiği hakkında bazı bilgiler arıyor.


Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımları Ne Zaman ?

OGM tarafından yapılan duyuruda alımların İŞKUR üzerinden yapılacağı açıklandı. Alımlara başvurabilmek için İŞKUR'da İş arayan olarak kayıtlı olmanız ve İş durumunuzun Pasif olarak görülmesi gerekmektedir. OGM bünyesine alınacak personellerin dağılımı ise şöyle;

200 İş makinesi Operatörü, 200 ekskavatör operatörü, 200 greydar operatörü ve diğer ünvanlara göre 100 olmak üzere toplam 700 personel alınacak.

OGM personel alımına başvurduktan sonra ise uygulama sınavı ve sözlü sınav yapılacağını hatırlatalım. Alım sayısının 3 katı kadar aday bu sınavlara çağrılacak ve bu sınavlardan başarılı olan kişiler OGM bünyesinde personel olarak görev yapacak. Alımlarda son başvuru tarihinin ise Ağustos ayı sonu olacağı görülüyor.

Diğer detaylar için Orman Genel müdürlüğü web sitesini inceleyebilir veya İŞKUR üzerinden OGM ilanlarını inceleyebilirsiniz.

- KPSS Cafe, Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5118138/orman-genel-mudurlugu-700-personel-alacak