2020 İnfaz Koruma Memuru ( Gardiyan ) Alımı Olacak mı ? Kimler Başvurabilir ?

infaz Koruma memuru olmak isteyen memur adaylarının gözü kulağı Adalet Bakanlığı'ndan gelecek olan alım haberinde. Adalet Bakanı, Abdülhamit Gül katıldığı bir programda Alım ile ilgili memur adaylarını sevindirecek açıklamalarda bulundu.

2020 İnfaz Koruma Memuru ( Gardiyan ) Alımı Olacak mı ?

İnfaz Koruma Memuru alımı'nın yapılacağı kesin gibi gözükse de bu alımın ne zaman yapılabileceği ile alakalı net bir tarih vermek mümkün değil. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı programda alım ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı. ''Strateji ve Bütçe ile Maliye'den onay aldıkça ilana çıkacağız. Hem infaz koruma memuru hem de adliye personeli alımını onay aldıkça yapacağız.''

Bu açıklama sonrası Alım ilanlarının geleceğine kesin gözü ile bakabiliriz. Bizim tahminimiz Alım ilanının Ekim-Kasım ayları arasında geleceğidir. Adalet Bakanlığı bünyesine zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi ünvanlarla 15 Bine'e yakın alımın yapılacağını söyleyebiliriz. Bu alımın en az 5000'lik kısmı infaz koruma memuru olacaktır.

İnfaz Koruma Memurluğu Başvuru Şartları Nelerdir ?

Bilindiği üzere İnfaz Koruma Memuru olabilmek için Lisans-önlisans ve lise mezunları başvuruda bulunabiliyor. Önceki alım ilanlarını incelediğimizde ise istenilen başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

- 30 yaşını aşmamış olmak
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak
- En az lise diplomasına sahip olmak
- Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm'den uzun olmak
- Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak
- KPSS'den en az 70 puan almış olmak
- Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

- KPSS Cafe, Adalet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5117374/2020-infaz-koruma-memuru-gardiyan-alimi-olacak-mi-kimler-basvurabilir