2020 KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek Deneme Sınavı Tavsiyesi

2020 KPSS çalışmalarına hız kesmeden devam eden memur adaylarının en çok araştırdığı ve merak ettiği konulardan birisi de hangi deneme sınavları çözülmeli, hangi kaynakların deneme sınavları daha kaliteli gibi konulardır.

Bazı deneme sınavlarını dikkatle inceleyerek sizlere bazı önerilerde bulunmaya karar verdik. Alt başlıklar halinde deneme sınavlarını tek tek inceleyelim.

Pegem  Yayınları Deneme Sınavları

Pegem yayınları gerek soru bankaları olsun gerek deneme sınavları olsun kalitesini ispatlamış bir yaynevi'dir. Bu yayınevinin deneme sınavları diğer deneme sınavlarına göre bir tık zor olsa da ÖSYM soru mantığına yakın sorulardan oluşan deneme sınavları ile kendinizi rahatlıkla test edebilirsiniz. Özellikle Pegem tarafından yapılan Türkiye Geneli Deneme sınavlarını çözmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Yargı Yayınları Deneme Sınavları

Bu yayınevi'nin deneme sınavları da kalitelidir. Fakat diğer yayınevlerinin deneme sınavlarına göre biraz daha zor sorulardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Ne kadar fazla farklı yayından deneme sınavı ve soru çözerseniz o kadar faydanıza olacaktır.

Benimhocam yayınları deneme sınavları

Benimhocam yayınları'nın geçmişi çok uzun değil ise de kısa sürede güzel işler yaparak kalitelerini herkese gösterdiler. Bu nedenle Benimhocam yayınlarının deneme sınavlarını da çözmenizde fayda var. Özellikle Genelkültür bölümü güzel sorulardan oluşmaktadır.


Yediiklim Yayınları deneme sınavları

Türkiye'nin KPSS alanında bilinen en eski yayınevleri'nden birisi olan bu yayınevi oturmuş sistemi ve kaliteli sorularıyla dikkat çekmektedir. Çoğu memur adayı tarafından bu yayınevi'nin bazı sorularının çok kolay ve basit olduğu söylense de unutmayınız ki ÖSYM'de soruların yaklaşık %50 'lik kısmını oldukça kolay ama düşürücü ve düşündürücü sorulardan sormaktadır. Bu nedenle bu yayınevinin de özellikle Türkiye geneli deneme sınavlarını çözmeniz faydanıza olacaktır.
- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5109846/2020-kpss-genel-kultur-genel-yetenek-deneme-sinavi-tavsiyesi