Rusya'nın Bulduğu Korona Aşısı Güvenilir mi ?

Korona virüs nedeniyle zor günler geçiren Dünya devletleri, Rusya 'dan gelen güzel haberle umutlanmış ve bu gelişme büyük bir mutluluk ile karşılanmıştı. Bilindiği üzere Rusya devlet başkanı Putin tarafından yapılan açıklama Corona virüs aşısının bulunduğu ve bulunan aşının Putin'in kızına da yapıldığı ve olumlu etkiler yaptığı belirtilmişti.

Bulunan aşıya ''Sputnik V '' ismi verilmiş ve aşının seri üretimine geçileceği bilgileri paylaşmıştı. Bulunan aşı ile ilgili olarak ilk tepki ise ABD Sağlık Bakanı Alex Azar'dan gelmiş ve Azar '' "Önemli olan aşıyı bulan ilk taraf olmak değil. Önemli olan, bu aşının Amerikan ve dünya halkı için güvenilir ve etkili olması." yorumunda bulunmuştu. Bu açıklama ise akıllara aşı güvenli değil mi sorusunu getirmişti.

Rusya'nın Bulduğu Korona Aşısı Güvenilir mi ?Bu gelişmeler yaşanır iken Rusya'dan gelen son dakika gelişmesi ise Aşı'nın güvenli olup olmadığı ile ilgili akıllara gelen soru işaretlerini daha da artırdı. Rusya Sağlık Bakanlığı Etik komisyonu üyelerinden olan Profesör Alexander Chucalin, Sputnik V ismi verilen aşının tüm kontrollerinin yapılmadan aşının onay ve tescilendiğini belirterek görevinden istifa ettiğini duyurdu.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5109800/rusyanin-buldugu-korona-asisi-guvenilir-mi