2021 YKS ne zaman yapılacak ? YKS başvuru tarihleri belli mi ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklama ile okulların açılış tarihi ile ilgili bilgiler verdi. Açıklama sonrası ise YKS 2021 hazırlanan üniversite adayları sosyal medya üzerinden bazı isteklerde bulundular. Adayların genel isteği ise YKS 2021 sınav takviminin bir an önce belirlenmesi yönünde idi.

2021 YKS ne zaman yapılacak ?

Bilindiği üzere Pandemi nedeniyle 2020 YKS'nin ertelenmesi için üniversite adayları tarafından büyük kampanyalar düzenlenmiş fakat beklenilen sonuç alınamamış ve YKS 2020 girecek olan öğrenciler bu duruma oldukça büyük tepki göstermişti.

2020 YKS'den istediği sonucu alamayan ve 12. sınıf mezun durumunda bekleyen üniversite adayları şimdi ise büyük bir merakla 2021 YKS tarihini merak etmektedir. Bu konuyla ilgili olarak henüz Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama mevcut değil. YKS 2021 başvuru ve sınav tarihi ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

2021 YKS'de merak edilen bir diğer konu ise okulların açılması tarihinin ertelenmesinin bu sınava etki edip etmeyeceği. Öte yandan birçok aday AYT konularının azalıp azalmayacağını, müfredatın değişip değişmeyeceğini de merak etmektedir.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5107113/2021-yks-ne-zaman-yapilacak-yks-basvuru-tarihleri-belli-mi