O İlde Düğünlere Sınırlama Getirildi!

Koronavirüs salgınında pek çok tedbir alınsa, vaka sayısının azaltılması hedeflense de tedbirlere uymadan yapılmayacak bir durumdur. Tedbirlere uyum sağlamayan illerden biri olan Bursa'da düğünlere sınırlama getirildi. Konuyla alakalı açıklama Bursa Valiliği tarafından yapıldı. 

Düğünler 2 Saate İndirildi! 

 Bursa Valiliği tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada düğünlere 2 saat sınırı getirildiği duyuruldu. Düğün konvoylarının da en fazla 10 araçla yapılacağı ifade edildi.

Bursa Valiliği:

"Son zamanlarda halkımızın temizlik kurallarının uygulanmasında yaşadığı eksiklikler, sosyal mesafenin korunamaması, maske kullanımında hassasiyetin azalması ve tüm bunların sonucu vaka sayılarının artması nedeniyle kısıtlaması esnetilen ya da kaldırılan bazı konularda kısıtlama kararlarının, salgının yayılma hızını düşürmek, istenmeyen sonuçlarını engellemek ve en nihayetinde de toplum sağlığını korumak amacıyla tekrar uygulamaya koyulması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Gelinen noktada düğünler ve mevlidler ile asker uğurlama eğlencelerinde ek tedbirler alınması zorunluluğu ortaya çıkmıştır"
"Tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir" denildi.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5104532/o-ilde-dugunlere-sinirlama-getirildi