O İlde Sigara İçmek Yasaklandı!

Son zamanlarda artış gösteren koronavirüs salgınıyla alakalı çeşitli yasaklar uygulanmaya başladı. Son olarak Karaman'da 84 caddede sigara içmek, dondurma ve çekirdek yemek yasaklandı. 

Sağlık Açısından Olumlu, Esnaf Açısından Olumsuz 

Konuyla alakalı İsmet Paşa Caddesinde pastanesi olan Hamza Kurtkayası bu durumun sağlık açısından olumlu, esnaf açısından olumsuz olduğunu belirtti: 

"Şurada bizim toplamda iş yapabileceğimiz 2 aylık bir süre var. Bu süreyi de yasak ile geçirirsek bizler ne yapacağız. Benim yanımda 30 tane adam çalışıyor. Esnaf olarak bizler ne yapacağız. Şu an Karaman'da külahta dondurma yemek yasak. Şimdiye kadar zaten dükkanlarımız kapalıydı. Daha yeni masa, sandalye açmaya başladık. Esnafında düşünülmesi gerekiyor"

Konuyla alakalı açıklama yapan Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık:

"Turgut Özal Caddesinin Karaman Kalesi önünden başlayan kısmından doğuya doğru Atatürk Bulvarı’nın tamamında, Atatürk Bulvarının Zeytin Dalı Bulvarı ile kesiştiği kavşaktan (Karaman Belediyesi Önü) kuzey yönüne doğru, Zeytin Dalı Bulvarı ile Kazımkarabekir Caddesi’nin kesiştiği kavşaktan batıya doğru, Kazımkarabekir Caddesi’nin 1. İstasyon Caddesi ile kesiştiği kavşaktan güneye doğru, 1. İstasyon Caddesi’nin İsmet Paşa Caddesi ile kesiştiği kavşaktan tekrar Turgut Özal Caddesi ile birleştiği noktalar arasında kalan tüm cadde, sokak ve park gibi tüm açık alanlarda 5 Ağustos Çarşamba günü saat 23:00’ten itibaren ikinci bir karara kadar hareket halinde veya oturarak vatandaşlar tarafından dondurma ve kuruyemiş yenilmemesine, sigara içilmemesine oy birliğiyle karar verilmiştir"

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5081685/o-ilde-sigara-icmek-yasaklandi