Müjde! Dersler 30 Dakika Olacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı. Okulların 31 Ağustos tarihinde açılması durumunda plan hazır. Sınıflar ikiye bölünecek, okula gelen bir grup pazartesi, çarşamba, cuma diğer grup ise salı, perşembe ve cumartesi günleri okula gidecek. 

Hibrit Modeli Uygulanabilir 

Hibrit modeli adı verilen seyreltilmiş eğitimin detayları belli olmaya başladı. Buna göre yüz yüze ve uzaktan eğitim olmak üzere iki farklı sistem gerçekleştirilecek. Haftalık 40 saat olan ders saatleri 20 saat olacak. Matematik, Türkçe, fen gibi temel derslerle ilgili eğitim okulda ve yüz yüze verilecek. Coğrafya, beden eğitimi, tarih, hayat bilgisi, sanat gibi dersler ise uzaktan eğitimle olacak. Yüz yüze verilecek derslerin hangileri olacağı ilköğretim ve orta öğretime göre değişebilecek. Sınıflar ikiye bölünecek. Bir grup pazartesi, çarşamba, cuma bir diğer grup ise salı, perşembe ve cumartesi günleri okula gidecek. Okulda verilen temel derslerin saatlerinin de düşürülmesi planlanıyor. Buna göre haftalık 6 saat olan bir dersin 4 saati okulda, 2 saatinin de EBA verilmesi planlanıyor. Ayrıca öğrencilerin sınıfta kalma sürelerinin düşürülmesi için 40 dakika olan ders saatlerinin de 30 dakikaya çekilmesi planlanıyor.

İmam Hatipler Devrede 

Toplantıda şu anda İmam Hatiplerde 300 bin kişiyi alacak boş derslik olduğunun üzerinde duruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu teklife destek vererek Bakan Selçuk'a "Bunlar milletin serveti. Tabii kullanabilirsiniz" dediği öğrenildi.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5044718/mujde-dersler-30-dakika-olacak