Milyonlarca Kişiye Müjde! O Kanun Teklifi Kabul Edildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşülerek kabul edildi. Bu teklif bazı düzenlemeleri içermektedir. 

Kabul Edilen Düzenlemeler

Cumhurbaşkanı, 3 aylık süreyi sektörel olarak ayrı ayrı veya bir bütün olarak 6 aya kadar uzatabilecek. İşten çıkarılma tarihi, 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılabilecek. 

TBMM'de kabul edilen teklif ile Soma işçilerinin kıdem tazminatları ödenecek. Kabul edilen teklifle Dijital Mecralar Komisyonu kurulacak. Kurulacak olan komisyon 17 üyeden oluşacak. Komisyonun görevleri arasında internet kullanımının kanunlara, bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı yahut çocukların fiziksel ve psikolojik gelişmesine zarar verici şekilde gerçekleşmesinin önlenmesi konusunda, internet kullanımı yoluyla işlenen suçlarla etkin şekilde mücadele edilmesi konusunda görüş ve öneriler sunulacaktır. 

Koronavirüs salgını sebebiyle Cumhurbaşkanı'nın kısa çalışma ödeneği başvurusu 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatılacak. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5044650/milyonlarca-kisiye-mujde-o-kanun-teklifi-kabul-edildi