Okullar Açılmayacak Mı? Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 31 Ağustos tarihinde okulların açılması için bir takım hazırlıklar yapılıyor. Fakat Koronavirüs salgınından ötürü MEB, okulların açılmaması ihtimali üzerine iki ayrı senaryo hazırladı. 

Corona virüsü salgını sebebiyle eğitim öğretim yılı ikinci dönemi uzaktan eğitimle geçirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 31 Ağustos tarihinde okulların açılması için bir takım hazırlıklar yapılıyor. Okulların açılması ya da açılmaması üzerine iki farklı senaryo hazırlandı. 

Birinci Senaryo 

Okulların açılmaması üzerine kurgulanan bu modelde öğrenciler daha aktif olarak sınıf uygulamaları üzerinden eğitim alacak. EBA ve EBA TV üzerinden geçen döneme göre daha aktif bir eğitim modeli uygulanacak. 

İkinci Senaryo

İkinci senaryo ise yüz yüze eğitimin ağırlıkta olduğu bir senaryo. Haftalık ders saatleri 40 saatten 20 saate düşürülecek. Sınıflarda öğrenci sayısı azaltılacak. Öğrenciler bölünerek Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Salı, Perşembe, Cumartesi günü okula gelecek. Bakanlığın tercih ettiği yüz yüze eğitimin ağırlıkta olduğu bir model. 

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5039221/okullar-acilmayacak-mi-milli-egitim-bakanligi-acikladi