İşsizlik Maaşı ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri Başladı Mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından Temmuz ayı kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ile ilgili açıklama yapıldı. İşsizlik Maaşı ve Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Ödenecek! 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kurban Bayramı öncesi işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılacağının müjdesi verildi. Haziran ayı 1 ile 5 Temmuz tarihleri arasında yatırıldı. Çalışma Bakanı Selçuk, yaptığı açıklamada: 1 ile 5 Ağustos tarihleri arasında ödemesi yapılacak olan Temmuz ayı kısa çalışma ödeneği ve Temmuz ayı işsizlik maaşı ödemelerinin yapılacağını açıkladı. 

Ödeme alacak olan hak sahiplerinin İBAN numarasını İŞKUR'a bildiren kişilerin ödemeleri hesap numarası ile, Hesap numarası bulunmayan kişilerin de PTT aracılığıyla  T.C. kimlik numarasının son hanesine göre 27 Temmuz tarihinden itibaren yatırılacak. T.C. kimlik numarasının son rakamı 0 ve 2 olanlar 27 Temmuz, son rakamı 4 ile 6 olanlar 28 Temmuz, son olarak 8 olanların ise 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü ödemeleri yapılacak. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5035527/issizlik-maasi-ve-kisa-calisma-odenegi-odemeleri-basladi-mi