Koronavirüs Aşısı İle Alakalı Son Dakika Açıklaması Geldi

Tüm dünya genelinde etkisini gösteren Koronavirüs salgını tüm dünyayı derinden etkiledi. Hal böyle olunca bazı ülkeler aşı bulmak için kolları sıvadı. Tıp Dergisi Lancet, Oxford ve Astrazeneca şirketinin iş birliğiyle geliştirilen Koronavirüs aşısı ile ilgili bazı sonuçlar yayımlandı. 

AZD1222 adı verilen aşının kabul edilebilir düzeyde güvenli olduğu belirtildi. 1077 kişinin katılım gösterdiği deneylerde koronavirüse karşı bağışıklık meydana getirdiği gözlemlendi. Saygın tıp dergilerinden olan Lancet, aşının antikor üretimini hızlandırdığını ve ciddi yan etkisinin olmadığını belirtirken yine de kesin sonuç alınması için geniş çaplı deneyler yapılması gerektiğini belirttiler. Oxford Üniversitesi dahilinde geliştirilen bu aşı daha önce de DSÖ tarafından en öndeki aday olarak gündemimize gelmişti.

Merak içerisinde aşının çıkacağı tarihi beklerken, henüz net bir tarih olmadığını belirtmek isteriz. Kpsscafe olarak sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalarak en güncel haberlerden bilgi sahibi olabilirsiniz. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5034996/koronavirus-asisi-ile-alakali-son-dakika-aciklamasi-geldi