O İlimiz Kurallara Uymuyor! Vaka Sayısı Artsa da Yoğunluk Azalmıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sık sık vaka sayısı artışlarına dikkat çektiği Gaziantep ilimizde caddelerde yoğunluğun azalmaması endişeleri de yansıtıyor. 

Kuralların hiçe sayıldığı Gaziantep'de maske ve mesafe kurallarına uymayan 2 bin 946 kişiye daha para cezası kesildi. 

Gaziantep'de 18 Temmuz tarihinde il genelinde 2 Bin 946 kişiye maske ve mesafe cezası kesildi. Kentin işlek caddelerinden birinde maskesiyle işe giden vatandaş: 

 " Ceza yazılsın, görüyoruz bazen sadece uyarı verilip geçiliyor. Kurallara uymayanlar bizim sağlığımızı hiçe atıyor. Eğer ona tevazu gösterilir, yaptığı hatalar görmezden gelinir, bu hastalıkta benim aileme kadar bulaşırsa ben hakkımı helal etmem. Ben Sn.Cumhurbaşkanımız , Sağlık Bakanımız ne söylerse yapıyorum. Tüm uyarıları, tedbirleri dikkate alıyor, devletimize güveniyorum. Ama, bu polis, bekçi arkadaşlara, yetkililere buradan sesleniyorum; aman garibandır, aman ceza yazsak ödeyemez diye düşünemezler. Bu halk sağlığı tehditidir. Ben her işe gidiş gelişimde çileden çıkıyorum. Eve gidiyorum korkuyorum. Çocuğum böbrek hastası daha 11 yaşında. Allah aşkına bu işe bir el atılsın. İşe gitmesem para kazanamayacağım aileme bakamayacağım, işe gitsem bu düşüncesizler yüzünden virüs kapıp aileme de bulaştıracağım diye aklım çıkıyor. Kusura bakmayın ama ben enayi miyim? ben neden bu maskeyi takıyorum, hastaysam insanlara bulaştırmamak için. Takmayan insan benim gözümde haindir, katildir"

dedi. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5030706/o-ilimiz-kurallara-uymuyor-vaka-sayisi-artsa-da-yogunluk-azalmiyor