İkinci El Araç Fiyatlarında Son Durum Nedir?

2. El Araba Fiyatlarının düşmesi ya da yükselmesi araç satın alacak kişilerin ya da normalde bulunan arabasını satmak isteyen kişilerin internet üzerinden araştırdığı konuların başında gelmektedir. Otomobil piyasasını takip eden kişiler biliyor ki ikinci el araba fiyatları yükseliş gösteriyor. Corona virüs nedeniyle sıfır araç üretiminin durması ya da yavaşlaması nedeniyle ikinci el araba fiyatları kısa süre içerisinde düşmeyecek gibi gözüküyor. 

İkinci el otomobil fiyatlarının son zamanlarda artış göstermeye başlamasının en büyük sebebi pandeminin dünya çapındaki çeşitli etkileri ile beraber sosyolojik bazı unsurlardır. Son beş ayda fiyatı en fazla artan ikinci el araçlar sırasıyla Honda Civic, Ford Focus, Dacia Duster, BMW 520d ve Hyundai i20 oldu. 

2. El araba fiyatlarının düşüş gösterip göstermeyeceği konusunda herhangi bir açıklama gelmese dahi, araç alımlarının giderek artış gösterdiğini söylesek yanlış olmayacaktır. Ağustos ayında 2. el araba talebinin yüksek devam edileceği Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın tarafından açıklandı. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/5009710/ikinci-el-arac-fiyatlarinda-son-durum-nedir