Karar Verildi! 1 Ağustos Tarihinden İtibaren Yasak!

Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen ve son zamanların en çok ziyaretçi çeken noktalardan biri olan Salda Gölü'nde artık 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren sigara içmek yasak. Konuyla alakalı açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiar Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan tarafından yapıldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan: "Dumansız Hava Sahası" olarak ön plana çıkartacaklarını ifade etti. 

Ayrıca Turan: 

"Ziyaretçilerin burada sigarasız, rahat bir ortamda, dumansız bir hava sahası içerisinde bu güzelliği izlemelerini istiyoruz. Bu da Türkiye’de bir ilk olacaktır”

dedi. 

Açıklamasına devam eden Turan, konuyla alakalı almış oldukları tedbirler sayesinde şuanda içme suyu kalitesine sahip olduğunu belirterek: 

"Şu anda içme suyu kalitesinde bir suya sahibiz. Aldığımız tedbirlerle katı atık girdilerinin, çöplerin düzenli bir şekilde depolanması sebebiyle gölde şu anda herhangi bir kirlilik bulunmamaktadır"

dedi. 

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4995680/karar-verildi-1-agustos-tarihinden-itibaren-yasak