Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı Yapacak Mı? Başvuru Şartları Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı her yıl personel alımı yapıyor. Hal böyle olunca da adaylar tarafından 2020 Yılı Personel Alımı ne zaman yapılacak diye araştırılmaya başlandı. 2020 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Nelerdir? 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından 2019 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci için KPSSP3  puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak pozisyon unvanları (müze araştırmacısı, mühendis, tekniker pozisyon unvanları için bölümler) itibariyle sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının üç katı aday arasına girmek. Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2019 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, alınacak sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek. En son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.

c) Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

d) Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından henüz ne zaman alım yapılacağı ile ilgili net bir açıklama gelmedi. Yeni açıklama olduğu takdirde KpssCafe olarak sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bizi takipte kalın. 

- KPSS Cafe, Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4993660/kultur-ve-turizm-bakanligi-personel-alimi-yapacak-mi-basvuru-sartlari-nelerdir