AÖF Yaz Okulu Kararına Tepkiler Artıyor

Anadolu Üniversitesi tarafından alınan yaz okulu kararına öğrenciler tepki gösterdi. Mağdur olduklarını dile getiren öğrenciler yaz okulunun açılması için Anadolu Üniversitesi'ne çağrıda bulunuyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından geçtiğimiz gün bir duyuru yayımlanmış ve 2019-2020 eğitim öğretim yılında yaz okulu açılmayacağına yer verilmiştir. Yapılan açıklama binlerce öğrencinin tepkisini çekti. Öğrenciler daha geçen yıl getirilen yaz okulunun neden kaldırıldığını sorarken çok sayıda öğrencide geç mezun olacağını ifade ederek yaz okulunun açılmasını talep etti. 

"Yaz Okulu Açılmayacaktır"

Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan duyuruda: 

"Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri, Pandemi süresince bir milyon öğrencisinin öğretim faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Üniversitemiz, ilgili kurullarının tavsiyeleri, öğrenci görüş ve önerileri doğrultusunda mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması için 30.06.2020 tarihli Senato Kararı ile 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde "Üç Ders Sınavı"nın uygulanması kararını almıştır. Bu kapsamda Üniversitemiz Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde, 2019-2020 öğretim döneminde "Yaz Okulu" açılmayacaktır.
"Üç Ders Sınavı" internet tabanlı ortamlarda 22-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. "

denildi. 

Öğrenciler Tepki Gösterdi! 

Öğrencilerden gelen bazı tepkiler ise:

"YAZ OKULU HAKKIMIZDIR DÖNEM UZATILMASINI İSTEMİYORUZ HAKKIMIZI OLANI BİZE VERİN"

"Hangi öğrencinin görüşü alınmış biz öğrenciler maduruz destek bekliyoruz YAZ OKULU İSTİYORUZ"

"Yaz okulunun iptalinde öğrencilerin de görüşü alındığı söylenmiş, nedense bizim bu görüşten haberimiz yok. Son dakika açıklamasıyla keyfi bir karar alınarak binlerce öğrenciyi mağdur etmiş bulunuyorsunuz. Lütfen geç olmadan bu yanlış karardan dönmeniz temenni ediyorum."

"Mezun olacakken..... 1 yil kaybettirdiler."

"Yaz okulu açılsın lutfen"

"Sayın Yetkili bu sene 4 alttan kalan dersim için yaz okulu sayesinde mezunluk hayallerim suya düştü.. 3 ders sınavına da dahil olamıyorum 1 dersten dolayı. 1 sene bizim gibi aöf okuyan çoğunluğu yetişkin olan öğrenciler için büyük bir zaman kaybı.. Hiç bir şey için geç değil diye kendimizi motive ederken bizi 1 yıl geriye attınız.."

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4958661/aof-yaz-okulu-kararina-tepkiler-artiyor