Erdoğan Talimatı Verdi! Toplayın Götürün

Asker uğurlama ve taziyelerde istenmeyen görüntülere şahit olunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 

“Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Bu konularda Valime de söyledim, ‘Müsaade etmeyeceksiniz, toparlayın götürün."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada: 

“Yassıada mahkemelerinin acımasızlığından payını alanlardan biri de merhum Lütfi Kırdar’dır. Kırdar, Yassıada’da birçok uyduruk davadan yargılanmıştır. Bunlardan birisi CHP’nin kışkırtmasıyla düzenlenen 28-29 Nisan öğrenci olaylarıdır. Öğrencilerin öldürüldüğü, hatta kıyma makinesine atıldığı gibi pek çok yalanın havada uçuştuğu yargılamalar sırasında Mahkeme Başkanı, Kırdar’ı huzuruna çağırır. Mahkeme Başkanı malum Salim Başol, merhum Kırdar’a görevi ve davayla hiçbir alakası olmayan şu soruyu sorar: ‘İstanbul’a büyük hizmetler yapmış bir kimsesiniz. Neden CHP’den istifa ederek Demokrat Parti’ye geçtiniz?’ Kırdar, ‘Demokrat Parti...’ diyerek söze başladığı esnada birden fenalaşır ve sandalyeye oturmak için izin ister. Ancak Mahkeme Başkanı buna müsaade etmez. İğrenç iftiralar ve hakaretlere maruz kalan Kırdar’ın kalbi bu kadar haksızlığa daha fazla dayanamaz. 17 Şubat’ta iki askerin kollarında mahkeme salonundan çıkarılırken oğlu ve yol arkadaşlarının gözleri önünde vefat eder. Cenaze merasimi, İstanbul halkının darbeye karşı sessiz bir tepkisine dönüşmüştür. 10 binlerce İstanbullu son görevlerini ifa etmek için 27 Mayıs mağduru eski valilerinin cenazesine koşmuştur”

Sosyal Mesafeli Tören 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış kurdelesini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve beraberindekilerle birlikte kesti. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 

“Sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” 

dedi.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4951185/erdogan-talimati-verdi-toplayin-goturun