Genelge Gönderildi! Yasak Kalkıyor

Edinilen son dakika bilgisine göre lunapark ve tematik parklarının açılış tarihi belli oldu. Konuyla alakalı 81 ile genelge gönderildi. Gönderilen genelgeye göre lunapark ve tematik parklar koronavirüs tedbirleri kapsamında 6 Temmuz tarihinden itibaren yeniden faaliyetlerine başlayabilecekler. 

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine: 

“Lunapark ve Tematik Parklarla İlgili Alınması Gereken Önlemler” konulu genelge gönderildi. 

Genelgede, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid- 19) Türkiye’de yayılmasını engellemek amacıyla daha önce valiliklere gönderilen genelge ile “Lunapark ve Tematik Parklar” gibi eğlence tesislerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğu hatırlatıldı. 
İçerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde ise salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek tekrar faaliyete geçmeleri sağlandığı ifade edildi.

Lunapark ve tematik parkların 06 Temmuz’dan itibaren, gezici olmamak (2020 Yılı içerisinde sadece bir yerde faaliyet göstermek) kaydı ile genelgede belirtilen kurallara uyarak faaliyetlerine başlayacakları belirtildi.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4950361/genelge-gonderildi-yasak-kalkiyor