22 Haziran Tarihinde Bir İlimize Daha Yasak Geliyor!

Dün akşam Ankara, Burda ve İstanbul'a zorunlu maske uygulaması getirilmişti. Bu zorunlu yasak içerisine bir ilimiz daha katıldı. Toplamda 49 ilde maske takma zorunluluğu var. 22 Haziran Tarihinde Bir İlimize Daha Yasak Geliyor! 

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler giderek artırılıyor. Edinilen son dakika bilgisine göre Tokat'da artık maske takma zorunluluğu var. Tokat Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre artık Tokat'da artık açık alanlarda maske takma zorunluluğu geldi.

Konuyla alakalı açıklama yapan valilik 22 Haziran da uygulanacak olan yasağı duyurarak, şu açıklamalarda bulundu:

"Tüm Tokat'ta açık ve kapalı alan olmak üzere her yerde maske takmak zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle koronavirüs salgınının hızlı yayılım eğilimi gösteren yapısının engellenmesi ve bulaşma hızının durdurularak ilimizdeki sosyo-ekonomik hayatın bir an önce normalleşmesi amacıyla vatandaşlarımızın tamamının ikametlerinden çıktıkları andan itibaren maske kullanmaları zorunlu hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını önemle rica ediyoruz. Bu zorunluluğa uymayanlara idari para cezası uygulanacaktır"

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4845116/22-haziran-tarihinde-bir-ilimize-daha-yasak-geliyor