O İlde Süresiz Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi! Sebebini Duyduğunuzda Şok Olacaksınız!

Bitlis ilinde merkeze bağlı 9 köy ve mezrada ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde bölücü terör örgütü unsurlarının tespit edildiği ve halkın can güvenliğinin korunması için bu karar alındığı belirtildi. 

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre il merkezine bağlı 9 köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Terör örgütü mensuplarının sığınak ve barınak bulduklarını açıklayan valilik, bölgede can ve mal güvenliğini sağlamak için bu kararı aldı. 

Bitlis Valiliği: 

İl merkezi sınırlarındaki Doğruyol, Keklikdüzü, Bölükyazı, Kuşlu, Çayırbaşı, Çadırlı, Dereağzı, Yolcular ve Ilıcak köyleri ve mezraları bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 02.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

açıklamasında bulundu. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4792894/o-ilde-suresiz-sokaga-cikma-yasagi-ilan-edildi-sebebini-duydugunuzda-sok-olacaksiniz