Erkek Polis Alımı Olacak Mı? Başvurular Ne Zaman?

Genç işsizlik oranının giderek artış göstermesiyle beraber genç nüfus devlet kadrolarına yerleşmek için ekstra çaba sarf etmektedir. Hal böyle olunca en popüler meslekler arasında da polislik, askerlik yer almaktadır. 2020 yılında polis alımları yapılacağı açıklanmıştı lakin ne zaman yapılacağı konusunda henüz net bir açıklama gelmemişti. Erkek Polis Alımı Olacak Mı? Başvurular Ne Zaman?

26. Dönem POMEM alımları en az önlisans mezunu adaylar arasında KPSS den 60 ve 65 puan alan kişiler arasından yapılmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarında KPSS şartı ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Kadın polis alımı yapılacağına dair net bir bilgimiz var. Peki, erkek polis alımı olacak mı? Şartları neler?

Erkek Polis Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Erkek Polis Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2020 yılında POMEM sınavı için müracaatlar Eylül ayında yapılacağı tahmin edilmektedir. Lisans mezunları POMEM sınavına 2019 ve 2020 KPSS puanlarıyla başvuru yapabilecekken, Önlisans mezunları da 2018 KPSS puanlarıyla başvuru yapabilecekler.

Henüz 2020 Polis Alımı ile ilgili resmi bir açıklama gelmese dahi Eylül ayında KPSS sınavı gerçekleştirildikten sonra alımlar yapılabilir. Resmi açıklamalar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4786666/erkek-polis-alimi-olacak-mi-basvurular-ne-zaman