LGS Tarihi Netleşti: LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bir çok öğrenciyi yakından ilgilendiren lisele giriş sınavı tarihi geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ulusa sesleniş programında netlik kazandı. Liselere giriş sınavı ne zaman yapılacak, LGS tarihi nedir diye merak eden adayların haberimiz üzerinden gerekli bilgileri alabilmesi mümkündür.

LGS-Liselere Giriş Sınavı Ne Zaman Yapılacak Tarihi Nedir?

Eğitimde atılan adımları Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda belirlediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı 27-28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran’da, Askerî Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönebilecekler” dedi.

Okullar ne zaman açılacak?

2019- 2020 eğitim öğretim hayatına uzaktan olarak devam edilecek olup, 2020-2021 eğitim öğretim hayatı ise Cunhurbaşkanlığı takvimine göre 24 Ağustos 2020 olarak belirtildi. 

Özel ve resmi eğitim kurumları ( anaokulu,ilk,orta ve  lise ) 2020-2021 eğitim-öğretim yılının telafi eğitimi ypaılacak şekilde Ağustos ayının  son haftasında açılması ( 24 Ağustos 2020 ) olarak açıklandı.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4347121/lgs-tarihi-netlesti-lgs-sinavi-ne-zaman-yapilacak