CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Tüm mazlum devletlerin umudu olan Cumhuriyetimiz...''

Mesajında tüm ülkenin Bayramını kutlayan Kılıçdaroğlu, başka konularda da değerlendirmelerde bulundu.

Bakanlarımızın bazıları da Kurban Bayramı için böyle güzel mesajlar yayımlamıştı. Bunları diğer haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye için önemli bir açıklama yaptı! "Kuruluşundan bu yana İslam dünyasıyla birlikte tüm mazlum devletlerin umudu olan cumhuriyetimizin, temeline bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yerleştirdiği demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti harcıyla sorunların üstesinden geleceğine inancım tamdır." dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi akabindeki süreç hakkında da konuştu.

Kılıçdaroğlu şehit ve gazilerimizi de unutmayarak Bayram mesajına şöyle devam etti;

''Bu inanç ve umutla Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için terör örgütüne karşı mücadelede verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Acılarını bir ömür yüreklerinde taşıyacak şehit ailelerine Allah'tan sabır diliyor, bedenlerini bizler için siper etmiş gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Halkımızın ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı yürekten kutluyorum. Kutsal topraklarda hac farizasını yerine getiren bütün vatandaşlarımıza da sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Ülkemize ve tüm İslam dünyasına Kurban Bayramı'nın mutluluk, esenlik ve barış getirmesini dilerim."

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4299112/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tum-mazlum-devletlerin-umudu-olan-cumhuriyetimiz