Başbakan'dan Yeni Eğitim Yılı Dileği!

Başbakan Binali Yıldırım yarın yani 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak olan eğitim öğretim yılı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

Mesaj kapsamında Türkiye'nin çok büyük yatırımlar içinde olduğunu ve ilerleyen zamanlarda da bu projelerin devam edip gelişeceğini açıkladı. 

Başbakan Yıldırım, "Ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirdik ve bununla birlikte geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz. Çocuklarımızı bilgiyi üreten ve insanlığın hizmetine sunan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan fertler olarak yetiştirmek ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. 

Eğitimi öğrencilerimizin ruhi ve bedeni sağlıklarını ön planda tutan, ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle hareket eden, farklı düşüncelere daima saygı duyan, araştırmayı-sorgulamayı vazgeçilmez kabul eden ve tam demokrasiyi benimseyen bir anlayış üzerine inşa etmeliyiz." açıklamasından sonra tüm eğitim sektörüne başarı diledi. 

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin geleceğinin emanet edildiği öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Tüm öğrencilere, öğretmenlere başarılı bir yıl dileklerini iletti.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4299037/basbakandan-yeni-egitim-yili-dilegi