Hürriyet, Yazarları ile Yollarını Ayırmaya Devam Ediyor

Hürriyet Gazetesinde ayrılıklar art arda geliyor. Önceki gün Akif Beki ile yolları ayıran Hürriyet, bugün de DHA Genel Müdürlüğü görebvini yürüten ve Hürrriyet'e yazı yazan Uğur Cebeci ile yolları ayırma kararı aldığını duyurdu.

Uğur Cebeci'ye, görevden alındığını önceki gün Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı açıkladı. Ancak, Uğur Cebeci’nin Hürriyet gazetesinde haftada bir gün tam sayfa havacılık üzerine makale yazacağı öğrenildi. Önceki gün Akif Beki’nin yazılarındaki eleştiriler ve Uğur Cebeci’nin görevden alınmasıyla başlayan sürecin devam edeceği de kulislerden alınan son bilgiler arasında.

Yapılan açıklamada Uğur Cebeci'nin görevden alınması ile ilgili gerekçenin "gençleşme" olduğu söylendi.

Öte yandan, Uğur Cebeci, kurum içi yaptığı duyuruda şu ifadeleri kullandı

"Değerli arkadaşlarım,

Uzun yıllar zorlu günlerde birlikte çalıştık. Ama bütün zor zamanların üstesinden geldik. Sizin gazeteci olmanız sayesinde DHA Dünyanın güvendiği bir marka oldu. Doğru ve her şartta etik kurallara bağlı yayıncılık yaptık.. Toplam 40 yıllık habercilik hayatımı burada noktalıyorum.

DHA daha genç yönetimi ile çok daha başarılı olacaktır. Her şartta bana gösterdiğiniz anlayış ve sonsuz destek için çok teşekkür ediyorum. Sizlerle çalışmaktan hep onur duydum. Eşleriniz ve çocuklarınızla mutlu bir hayat sürmenizi dilerim.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, sıcak gelişmelerden, politika haberlerinden haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini takipte kalın.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4298801/hurriyet-yazarlari-ile-yollarini-ayirmaya-devam-ediyor