İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Acı Haber: " Şehit sayımız 12 olmuştur "

Kayseride sabah saat 08.45 saatlerinde gerçekleşen hain saldırıda, şehit sayımız 8 olarak aktarılmıştı. Konuya ilişkin son dakika açıklaması yapan Süleyman Soylu, " Şehit sayımız 12 olmuştur. " açıklamasında bulundu. Açıklamalarında, " Terör belasını bitireceğiz, kimsenin şüphesi olmasın. " ifadelerini kullandı.

Teröristin kimliği belirlendi.

Hain saldırıyı 71 plakalı kiralık bir bomba yüklü araçla gerçekleştiren teröristin kimlik bilgileri belli oldu. Olay sonrasında belden yukarısının olay yerinden 10 m ileriye fırladığı aktarılan teröristin üzerinde kimlik tespit çalışmalarının başlatıldığı aktarılmış, kimliğin tesbitine ilişkin çok süratli bir çalışma gerçekleştirmek üzere ekiplerin görevde oldukları aktarılmıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeliden yazılı açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, ülkenin milli birlik ve beraberliğine yönelik mesajlar veren Devlet Bahçeli; " Terörle mücadelede etkin ve kesin sonuçlar getirecek bir sürece " ihtiyaç olduğunu ifade etti. Olay kapsamında açıklama yapan liderlerden biri de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmuş, terörle mücadelede etkin rolün milli birlik ve beraberlik olduğuna dikkat çekmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu milli birlik ve beraberlik duygusundan kopulmaması gerektiğini vurgulamıştır.

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4298578/icisleri-bakani-suleyman-soyludan-aci-haber-sehit-sayimiz-12-olmustur