Üniversite adayları ve üniversiteliler aynı anda derslere girebilecek

 

 

Türkiye’nin en yenilikçi ve girişimci üniversitesi Sabancı Üniversitesi bir yeniliğe daha imza atarak, üniversite adaylarına yönelik “Kampüsteyim” projesini başlatıyor. Bu proje kampsamında, üniversite adayları hem üniversite öğrencileri ile...

 

 

Türkiye’nin en yenilikçi ve girişimci üniversitesi Sabancı Üniversitesi bir yeniliğe daha imza atarak, üniversite adaylarına yönelik “Kampüsteyim” projesini başlatıyor. Bu proje kampsamında, üniversite adayları hem üniversite öğrencileri ile beraber derslere girecekler, hem de Sabancı Üniversitesi kampüsünde bir gün geçirerek üniversite hayatını deneme fırsatı yakalayacaklar. 

 

Üniversite adayları ve lise öğretmenleri, Sabancı Üniversitesi’nin Doğa ve Bilim ile İnsan ve Toplum dersleri altında işlenecek 52 konunun yanı sıra, Akademik Destek Programı tarafından organize edilen laboratuvar çalışmalarına da katılabilecekler. “Kampüsteyim” projesindeki derslere, belirtilen her bir tarih için kontenjan dahilinde katılabilecekler.  İngilizce olarak işlenecek derslere, bireysel başvuru yapılabileceği gibi lise öğretmenleri grup rezervasyonu yapabilecek.

 

Uluslararası ödüllü öğretim üyeleri tarafından verilen derslere girme fırsatı

Üniversite adaylarının üniversite öğrencileri ile birlikte gireceği dersler, Türkiye’de ve uluslararası platformda önemli başarılara imza atan Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek. 

 

Doğa ve Bilim dersleri, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri öğretim üyeleri Selmiye Alkan Gürsel, Burç Mısırlıoğlu, Erdal Toprak ve Süphan Bakkal tarafından verilirken; İnsan ve Toplum dersleri Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Ayhan Akman ve Ayşe Kadıoğlu tarafından verilecek. Ayrıca, Harvard ve Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Andrew Berry’nin vereceği Ekoloji ve Evrim adlı ders de bu proje kapsamında aday öğrencilere sunulacak. 

 

Derslere katılmak isteyen üniversite adayları ve lise öğretmenleri, map.sabanciuniv.edu adresinden, Kampüsteyim programında katılmak istedikleri ders ve tarih için kayıt yaptırabilecekler. 

milliyet eğitim

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4298555/universite-adaylari-ve-universiteliler-ayni-anda-derslere-girebilecek