10 Bin Polis Memuru Alınacak ( KPSS 60 Puan Şartı) Başvurular Sürüyor

10 Bin Polis Memuru Alınacak! Başvurularda Son Günlere Giriliyor 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın 20. Dönem POMEM Ön Başvuruları sürecinde sona geliniyor. Polis memuru adaylarının büyük bir merakla beklediği duyuru geçtiğimiz haftalarda gelmiş fakat bazı adayların mezuniyet konusundaki değişiklik olur mu? , şeklindeki beklentileri karşılıksız kalmıştı.

Polis Akademisi Başkanlığı'nın polis memuru adayı alımı için 10 bin kişilik kontenjan ayrıldığı bunların 1000 kadarının da kadın adaylar için olduğu bildirilmişti.  Yapılan duyuruda sadece lisans mezunu adayların başvurabilmesi sonucunda 3 ile 14 Nisan 2017 tarihleri arasında 14 bin kadar adayın başvuru yaptığı öğrenilmişti. Tüm bu gelişmelerin sonrasında İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu'nun da talimatıyla başvuru süresi uzatıldı.

Konuya dair Polis Akademisi Başkanlığı'ndan şu şekilde bir duyuru yapıldı ; "2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı daha önce duyurulmuştur. Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır."  Başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgilendirmeye göz atmak ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için lütfen TIKLAYINIZ.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4298396/10-bin-polis-memuru-alinacak-kpss-60-puan-sarti-basvurular-suruyor