Nuri Okutan'dan Çok Sert 'Kadir Topbaş' Açıklaması

Nuri Okutan'dan Çok Sert 'Kadir Topbaş' Açıklaması

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıklayan Kadir Topbaş ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Okutan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı ; "Son birkaç yılda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gelen 7 bin 196 dosyanın; 6 bin 154'ü imar, 43'ü deprem, 26'sı engelsiz yaşama aitmiş. Sürekli imarla oynayıp, İstanbul'u katleden bir mimar olmak; sonra da hata yapmaktan, ihanet etmemekten bahsetmek ne hazin bir çelişki! Sayın Topbaş, yıllardır mimar bir başkan olduğu halde, İstanbul halkına ihanet ettiğinin hala farkına varamamış. Yazık, çok yazık..! Kadir Topbaş şimdi çıkmış: "...Çocuklarıma vakit ayıramadım. Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik. Evimize hırsız gibi gittik" diyor. Bu ifadeleri kullanan birine "Allah söyletmiş" veya “bilinçaltının dışa vurumu” denilebilir.

Fazla söze gerek yok; yazık, gerçekten yazık! Dünya kentlerinin halka açık yeşil alanları; Hong Kong %41 Londra %38.4 New York %14 İstanbul %1.2 Sayın Topbaş döneminde İstanbul’da ne yazık ki mezarlıklar, tarihi mekânlar ve askeri alanlar dışında yeşil alan bırakılmadı. Acı gerçek şudur: İstanbul'u beton yığını haline getiren ve rantçıların gözbebeği olan Kadir Topbaş bile rantçıların gözünü doyuramadı. İstifanın demokrasilerde önemli bir yeri vardır Sayın Topbaş, siz aslında istifa etmediniz; rant kavgalarının girdaplarında azledildiniz. Size güvenip şehri emanet eden halka ihanetiniz asla unutulmayacak Sayın Topbaş; adalet ve tarih önünde hesap vereceksiniz!" 

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4298394/nuri-okutandan-cok-sert-kadir-topbas-aciklamasi