Başbakan Davutoğlu şehit ailesini ziyaret etti

ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'da, terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehitedilen iki polis memurundan Tanju Sakarya'nın (26) annesini, Ankara'nın Mamak ilçesindeki evinde ziyaret etti.

Davutoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen resmi geçit törenine katıldıktan sonra, teröristlerce şehit edilen Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli polis memuru Tanju Sakarya'nın ailesine taziyede bulundu.

Eşi Sare Davutoğlu ile Sakarya'nın ailesinin yaşadığı Yeşilbayır Mahallesi'ndeki evine gelen Başbakan Davutoğlu, şehit ailesinin yanında yaklaşık 25 dakika kaldı.

Davutoğlu, şehit evinden ayrılırken kendisini dışarıda bekleyen vatandaşlarla el sıkışarak, sohbet etti. Başbakan Davutoğlu, kendisine balkondan "Sayın Başbakanım" diye seslenen vatandaşlara da el salladı.

Aracına bindikten sonra bir inşaatın önünde duran Başbakan Ahmet  Davutoğlu, buradaki inşaat işçilerinin yanına giderek onlarla bir süre sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

Öte yandan, bir grup genç, şehit cenazesinin bulunduğu sokakta büyük bir Türk bayrağı açarak, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Şehidin hesabı sorulacak" şeklinde sloganlar atarak tekbir getirdi.

Şanlıurfa'daki Balıklıgöl Devlet Hastanesi Acil Servis'e teröristler tarafından 29 Ağustos Cumartesi gecesi silahlı saldırı düzenlemiş, saldırıda yaralanan polis memurları Tanju Sakarya ve Fatih Kılbey kaldırıldıkları hastanede şehit olmuştu.

Muhabir: Yeşim Sert Karaaslan-Selma Kasap

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4298235/basbakan-davutoglu-sehit-ailesini-ziyaret-etti