Son Seçim Anketi Sonucu Açıklandı-Flaş Sonuçlar

A&G araştırma şirketi düzenlediği son anketinin sonucunu açıkladı.

Adil Gür'ün sahibi olduğu A&G Araştırma Şirketi yaptığı son kamuoyu araştırması 24 ile 26 Şubat 2018 tarihleri arasında 42 ilde, 214 mahalle, köy ve belde de, 18 yaş ve üstü 1.537'si kadın, toplam 3.057 vatandaşla, yüz yüze yapıldı.

AFRİN HAREKATI BAŞARILI MI?

Bu askeri harekâtın gidişatını Başarılı bulanlar %82,7, Başarısız diyenler %17,3'tür

Türkiye Afrin'e girer ve Afrin'i PYD'den temizlerse, bölgede kalmaya devam mı etmeli yoksa geri mi dönmeli?

Yetişkin nüfusun %51,0'i Türkiye'nin PYD'yi temizledikten sonra Afrin'de kalmaya devam etmesi gerektiğini düşünürken, %49,0'u bölgeden ayrılması gerektiği düşüncesindedir. (Ocak 2018'de Bölgede kalmaya devam etmeli diyenlerin oranı %52,4'tü.)

TERÖR ÖRGÜTLERİ TÜRKİYE İÇİN TEHDİT Mİ?

Sınırımızın öbür tarafında bulunan PKK, PYD, YPG, DAEŞ gibi terör örgütlerinin Türkiye için tehdit olduğunu düşünüyor musunuz?

Türkiye nüfusunun %89,1'i sınırımızın öbür tarafında bulunan PKK, PYD, YPG, DAEŞ gibi terör örgütlerinin varlığını Türkiye için tehdit olarak görmektedir. Tehdit olmadığını düşünenler %10,9'dur.

AK PARTİ MHP İTTİFAKI NASIL KARŞILANIYOR?

AK Parti ve MHP'nin bu hafta kamuoyuna açıklanan "Cumhur İttifakı" adı altında yapmayı planladığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Recep Tayyip Erdoğan'la, tek adayla ve Milletvekili genel seçimleri ile birlikte, ortak katılma isteğini doğru mu, yanlış mı buluyorsunuz?

AK Parti ve MHP'nin "Cumhur İttifakı" adı altında yapmayı planladığı Cumhurbaşkanlığı seçimine tek aday olarak Recep Tayyip Erdoğan'la katılma birlikteliğini seçmenin %50,7'si doğru bulmaktadır. Yanlış bulanların oranı %33,0'tür. Seçmenin %16,3'ü ise bu konuda fikir belirtmemiştir. Fikir belirtmeyenleri dağıttığımızda doğru bulanların oranı %60,6 olmaktadır.

İTTİFAKIN OY ORANI NE KADAR?

AK Parti ve MHP'nin yapmayı planladığı bu ittifakın Başarılı olacağını düşünenler %56,5'tir. Seçmenin %26,7'si bu ittifakın Başarılı olamayacağı görüşündedir. %16,8'lik bir kararsız vardır. Bu kararsızları dağıttığımızda Başarılı olacağını düşünenlerin oranı %67,9 olmaktadır.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4297772/son-secim-anketi-sonucu-aciklandi-flas-sonuclar