Erdoğan AK Partinin Afyonkarahisar Kampında Açılış Konuşmasını Yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan : "Bazıları bu hatırlatmayı bir tekrardan ibaret görebilir.  ancak ben şunu biliyorum ki bırakınız milletimizin tamamına kendi arkadaşlarımız arasında bile bu gerçeklerin Buraya formların doğru şekilde farkında olmayanlar var. Halbuki geçtiğimiz 15 yılda ki başarılar geleceğin en önemli önemli referansı en önemli kaynağıdır. Biz hükümete geldiğimizde ne demiştik biz dört temel taşı üzerinde ülkemizi yükselteceğiz. bunları eğitim,  sağlık, adalet, emniyet.

Bunlar bizim önceliğimiz. ülkemizdeki dersliklerin üzerine 370000 derslik daha ilave ettik. öğretmen sayımız 506 binden 905 bine yükselttik. üniversite sayımızı 185 yükselttik. 81 şehrimizin tamamında üniversite bulunuyor. Biz Güneydoğu'dan doğudan öğrenci alıp  rta Anadolu'ya İstanbul'a öğrenci alalım zihniyetinde değiliz tüm üniversiteleri öğrencilerimizin ayağına götürdük.   eğitim öğretimin alt yapısını güçlendirmek ile beraber niteliği konusunda zayıf kaldığımızı her zaman söylüyorum. müfredatta sıkıntılarımız var, inşallah Önümüzdeki dönemde tüm gücümüzü bu alana yönelterek, ders kitabından öğretmen niteliğine kadar eksikliklerimizi  tamamlayacağız. Spor Tesisleri sayısını  kısa sürede yükselttik.

Gerçi dün akşam milli takımımız 3-0 mağlup oldu. ama burada Eskişehir  taraftarının skora rağmen takımına sahip çıkmasını buradan alkışlıyorum.

Sağlık çalışan  sayısında eksiğimiz var. Fakat  bunu tamamlayacağız. Hastanelerimize hem modern teşhis ve tedavi cihazları ile donatarak Hizmet kalitesini arttırdı. şimdi önümüzde en önemli Hedef Şehir hastaneleri projesi hayata geçmeye başladı. sağlıkta bu bir zirvedir. şu ana kadar üç tanesi hizmete giren şehir Hastaneleri'nin sayısı 2020 yılına kadar 21'i bulacak. toplamda 38 şehir  Hastanesini illetimize kazandırmayı hedefliyoruz.

Ulaştırma AK Parti'nin en önemli hizmetlerini verdiği alanlardan bir tanesi.  Bölünmüş yolları arttırdık , Havalimanları sayısını arttırdık, yurt dışı uçuşları için destinasyonları arttırdık, Kimsenin gitmediği yerde biz varız. ülkemiz hala 1210 kilometre olan yüksek hızlı tren hatları ile da bizim dönemimizde tanıştı. daha önce hızlı tren yüksek hızlı tren falan yok, Yol medeniyettir. su medeniyettir dedik bunu da bizimle yakaladık. 43000 olan Toplu Konut sayısını 793 güne yükselterek adeta ülkemizde çehresini değiştirdik.

Şimdi de Şehircilik  kalitemizi yükseltecek projeleri imza atmak istiyoruz." dedi.

KPSSCAFE.COM.TR  - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4297518/erdogan-ak-partinin-afyonkarahisar-kampinda-acilis-konusmasini-yapiyor