İçişleri Bakanı Soylu: "Valiyi aradım, hemen yasaklanacak dedim"

" Geçen gün HDP bir şarkı çıkarmış, 'tek devlete hayır, tek millete hayır, tek bayrağa hayır'...Hemen ilgili Vali'yi aradım; 'bu şarkı yasaklanacak' dedim. HDP'nin temsilcileri beni telefonla aradılar. Bu şarkıyı Türkiye'nin hiçbir yerinde çaldırmam ben kardeşim dedim. Bu kadar basit. Bir boşluk verdiğiniz andan itibaren ülkenin her tarafında türerler. " ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ayrıca şunları ifade etti:

Suriyeliler vatandaş yapılacak söylemlerine tepki

" Yok 4 milyon Suriyeli vatandaş yapılacak bu ülkede. Bunun söylendiği yer Diyarbakır'dır. Bunu anamuhalefet partisinin genel başkanı söylüyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? Diyarbakır'da Kürt kardeşlerimiz yaşıyor. Suriyelilerin önemli bir bölümü kim? Arap...Ne yapmak istiyorlar? Yeni bir Kürt yeni bir Arap münafereti üzerinden bölgede, Türkiye'de yeni bir istikrarsızlık başlar mı? Bu çok yanlıştır. Bu Ortadoğu bölgesine yapılacak en büyük yanlışlardan birisidir. "

Cumhurbaşkanlığı sistemi

" Bizim uzun zamandan sonra hayalini beklediğimiz, her seçimden sonra hükümet kurulacak mı kurulmayacak mı endişesini bizden alacak. Bize 7 Haziran'da ne havalar attılar. Çıktı HDP milletvekili 'sırtımızı PKK'ya PYD'ye dayadık' dedi. Cüreti görüyor musunuz? Şimdi dört tane duvar var. Şimdi de hangi duvarı beğenirsen ona yaslarsın. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4297212/icisleri-bakani-soylu-valiyi-aradim-hemen-yasaklanacak-dedim