Resmi Gazete ve DPB'de Yayımlandı: O Kamu Personellerine Müjdeli Haber Geldi

Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfasında bir son dakika duyurusu yer aldı. 

DPB'den yapılan duyuruda, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunundan yararlanarak hizmetli kadrosun atanan ve bu görevini yapmaya devma eden kişilerin memur kadrosuna alınacağına yer verildi. Başbakan Binali Yıldırım2ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan genelge, bugünden itibaren geçerli olacak.

DPB'de yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında öğrenim durumları gereği yasal zorunluluk olarak hizmetli kadrosuna atanan şehit ve gazi yakınlarımızın çalışma koşulları ile ilgili 2018/4 sayılı Başbakanlık Genelgesi 20 Mart 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Bahse konu Genelge hükmü uyarınca 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında hizmetli kadrosuna atanarak kamu idarelerinde görev ifa eden personel hizmetli kadro unvanın gerektirdiği görevler dikkate alınmaksızın büro personeli gibi değerlendirilip büro ortamında istihdam edilecektir.

Aziz milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için vatan ve bayrak uğrunda can vererek şehitlik mertebesine ulaşan veya gazi olup geride kalan hayatını bedensel veya ruhsal eksikliklerle geçirmek durumunda kalan ve her şart altında vatan sağ olsun diyebilen kahraman vatan evlatlarının aziz hatıralarına milletçe duyulan saygının bir nişanesi olarak onların emaneti olarak gördüğümüz yakınları için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü kolaylık sağlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN GEENLGE

Söz konusu genelge Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Başbakan Binali Yıldırım'ın imzası ile yayımlandı.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4297183/resmi-gazete-ve-dpbde-yayimlandi-o-kamu-personellerine-mujdeli-haber-geldi